Nowy numer 33/2018 Archiwum

Historia prawego brzegu

Muzeum Warszawskiej Pragi otwiera wystawę stałą.

W najbliższy weekend po raz pierwszy będziemy mogli obejrzeć stałą wystawę w Muzeum Warszawskiej Pragi, przy ul. Targowej 50/52. Będzie można prześledzić historię prawobrzeżnej części Warszawy, opowiedzianą poprzez losy jej mieszkańców, odrębną kulturę, zwyczaje, współistniejące ze sobą religie, a nawet poprzez kulinaria i świat szemranych interesów.

"Wejdź do najstarszej piwnicy, zobacz największą makietę Pragi i sprawdź, jak wygląda Twój znak zodiaku w dawnej modlitewni żydowskiej" - zachęca zespół najmłodszej placówki muzealnej w Warszawie.


Stałą wystawę będzie można zobaczyć 19 września od godz. 12 do północy. Otwarciu towarzyszyć będzie wiele spotkań, warsztatów, projekcji filmowych, spektakli, koncertów, które potrwają aż do niedzielnego wieczora. Specjaliści poradzą, jak porządkować domowe archiwa i prowadzić badania genealogiczne własnych rodów.

Dla dzieci przygotowano specjalny kącik, a także zabawy teatralne i rywalizację w grach planszowych. Już teraz młodzież może zapisać się przez internet na warsztaty komiksowe, które odbędą się 19 września o godz. 17.

O tej samej porze będzie można się spotkać z autorami wystawy stałej i z zespołem Muzeum Warszawskiej Pragi. O 18.45 zaplanowano oficjalne otwarcie wystawy. Następnego dnia o godz. 16 będzie można  zobaczyć również nową wystawę czasową: "Podarować rzecz do muzeum" i porozmawiać z jej autorami.

19 i 20 września wstęp do Muzeum, a także na wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny. Szczegółowy program można znaleźć na: http://muzeumpragi.muzeumwarszawy.pl/.

Muzeum Warszawskiej Pragi można zwiedzać od wtorku do niedzieli od 12.00 do 20.00.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma