Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kardynał z wojewodą o uchodźcach

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz spotkał się z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim, by omówić wspólne działania na rzecz migrantów i uchodźców.

Pomoc uchodźcom i udział w niej Archidiecezji Warszawskiej były tematem poniedziałkowego spotkania metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza i wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. W spotkaniu brała również udział pełnomocnik wojewody do spraw migracji Izabela Szewczyk oraz ks. Zbigniew Zembrzuski, dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej - poinformował dziś rzecznik metropolity, ks. Przemysław Śliwiński.

Podczas spotkania podkreślono konieczność wiodącej roli państwa w organizacji pomocy uchodźcom oraz pełnej współpracy i koordynacji wszelkich działań. Omówiono sposób włączania do pomocy organizacji społecznych, w tym instytucji Kościoła, w kolejnych etapach adaptacji uchodźców. Ze strony archidiecezji warszawskiej koordynatorem pomocy jest ks. Zbigniew Zembrzuski, dyrektor diecezjalnej Caritas. Jego rolą będzie stały kontakt z instytucjami rządowymi i samorządowymi oraz koordynacja działań w archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma