Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jak wytrwać w miłości?

Prelekcje, warsztaty, dyskusje i modlitwy. 3-4 października na Ursynowie odbędzie się Kongres Małżeństw. W spotkaniu wezmą udział nie tylko małżonkowie, ale narzeczeni i pary żyjące w związkach niesakramentalnych.

Dwudniowy Kongres pod hasłem "Trwajcie w miłości Mojej" (J 15, 9b) odbędzie się w parafii Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie (ul. Stryjeńskich 21). Kongres jest otwarty dla szerokiego kręgu małżeństw, osób przygotowujących się do małżeństwa, a także par żyjących w związkach niesakramentalnych. 

- Będzie to nie tylko okazja do wysłuchania prelekcji, ale i do rozmów z doświadczonymi duszpasterzami, terapeutami i prowadzącymi rekolekcje małżeńskie - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie 3 października zainauguruje o godz. 10 wystąpienie proboszcza ursynowskiej parafii ks. Edwarda Nowakowskiego i ks. Dominika Koperskiego - diecezjalnego duszpasterza rodzin Archidiecezji Warszawskiej. Następnie o 10.15 prelekcję "Życie duchowe w małżeństwie i rodzinie” wygłoszą Małgorzata i Paweł Świdzińscy oraz o. Mirosław Pilśniak OP. O "Fazach życia małżeńskiego” o 11.15 opowie Katarzyna Semczuk-Dembek. 

Po południu zaplanowano warsztaty dla małżeństw i par planujących małżeństwo "Jak ze sobą rozmawiać, żeby się lepiej rozumieć?”. O godz. 15 poprowadzą je Irena i Jerzy Grzybowscy - twórcy Spotkań Małżeńskich oraz Urszula i Piotr Kowalczykowie. Następnie o godz. 17 konferencję "Pan Bóg kocha także tych, którzy mają skomplikowaną sytuację…” wygłosi o. Dariusz Kantypowicz OP.

O godz. 18 uczestnicy Kongresu wezmą udział we Mszy św. i wysłuchają dwóch prelekcji Jerzego Grzybowskiego: o tym jak budować więź z małżeństwie i rodzinie oraz na temat relacji w małżeństwie i rodzinie. Pierwszy dzień Kongresu zakończy modlitwa różańcowa w intencji małżonków i narzeczonych. 

4 października o godz. 11 Mszy św. będzie przewodniczył bp Rafał Markowski, który wygłosi też homilię. 

Organizatorem Kongresu Małżeństw jest parafia Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie, przy współpracy Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie, Domowego Kościoła oraz wspólnoty Płomień Ducha. Konferencje i warsztaty prowadzą terapeuci znanej warszawskiej Pracowni Dialogu, duszpasterze rodzin oraz prowadzący rekolekcje w ramach Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie.

Honorowy patronat nad Kongresem objął metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma