Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jezuici dla seniorów

Z nowym rokiem akademickim na Mokotowie rusza Jezuicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

- Warszawa ma bogatą ofertę uniwersytecką dla seniorów. My stawiamy na formację religijną. Wartością dodaną naszych studiów będzie myśl chrześcijańska, a jako że spotykamy się u jezuitów, to przybliżymy również duchowość św. Ignacego z Loyoli – zachęca ks. dr hab. Zbigniew Kubacki SJ, prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

Jezuicki Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia się wokół hasła: „ Człowiek-kultura-religia”. Program studiów obejmuje cztery obszary: myśl chrześcijańską, zdrowie, Polskę i świat oraz zajęcia fakultatywne. - Wykłady z dziedziny duchowości, Biblii, etyki i doktryny chrześcijańskiej to nasza specjalność jako uczelni teologicznej. Problemy zdrowotne dla osób starszych są ważnym zagadnieniem i dlatego prelekcje o tematyce medycznej głosić będą kardiolodzy, neurolodzy czy psychiatrzy. Nie zabraknie też politologów, socjologów, komentatorów wydarzeń politycznych i społecznych, którzy przybliżą najważniejsze zjawiska zglobalizowanego świata - wyjaśnia prorektor.

Poza wykładami w Collegium Bobolanum Jezuicki Uniwersytet Trzeciego Wieku organizować będzie fakultatywne wyjścia na wystawy, do teatru, muzeów, filharmonii, pielgrzymki oraz inne zajęcia dokształcające i kulturowo-religijne. - Wybierzemy coś z  bieżącej oferty edukacyjnej, rekreacyjnej i kulturalnej stolicy. Ta część spotkań jest jeszcze otwarta. Zobaczymy jakie są oczekiwania słuchaczy i odpowiemy na nie. Raz w miesiącu odprawimy Mszy św. dla seniorów  – zapowiada ks. Kubacki.

Studia będą trwały cztery semestry. Każdy obejmie 14 spotkań. Wykłady będą odbywać się w poniedziałki od godz. 11.

Zapisy na studia trwają do końca września. - Zapraszamy wszystkich niezależnie od wyznania. Zajęcia będą realizowane po zgłoszeniu minimum 20 słuchaczy. Zapisało się już kilkanaście osób. Oczywiście będzie można dołączyć w późniejszym terminie, ale zachęcamy by zacząć naukę od października - zaprasza ks. Kubacki.

Studia są odpłatne. Czesne za semestr roku akademickiego 2015/2016 wynosi 80 zł. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 22 54 28 717 lub w sekretariacie Collegium Bobolanum przy ul. Rakowieckiej 61. Do podania o przyjęcie na studia trzeba załączyć ksero z dowodu osobistego lub ksero z paszportu w przypadku cudzoziemców oraz 2 fotografie 37x52mm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama