Nowy numer 2/2021 Archiwum

Radny idzie do seminarium

Michał Radziwiłł pożegnał ursynowski samorząd. W sobotę rozpoczyna nowicjat.

Na ostatniej sesji rady dzielnicy, 15 września Michał Radziwiłł podziękował samorządowcom za współpracę. Przewodnicząca Teresa Jurczyńska –Owczarek podkreśliła, że był niezwykle solidnym radnym, który zawsze siedział na sali do ostatniej minuty. Dla większość kolegów z rady jego decyzja o wstąpieniu do Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo w Krakowie, była zaskoczeniem. Kariera niezależnego, najmłodszego radnego na Ursynowie zapowiadała się obiecująco. W listopadowych wyborach wystartował z listy Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa z hasłem: „Ostatni na liście, pierwszy w działaniu” i z tego ostatniego miejsca zdobył najwięcej głosów. W ciągu niespełna 10 miesięcy pracy w samorządzie, złożył 24 interpelacje ułatwiające życie mieszkańcom Zielonego Ursynowa. Uważa, że samorząd ma wspierać rodziny, ułatwiać rodzicom wychowanie poprzez organizację czasu wolnego dzieciom i młodzieży, ma integrować lokalną społeczność.

- Do decyzji o wstąpieniu do seminarium dojrzewałem kilka lat. – przyznał Michała Radziwiłł w jedynym wywiadzie,  jakiego udzielił portalowi Haloursynow.pl. - Miałem w tym czasie wiele innych zadań do wykonania. Wspaniała rodzina, harcerstwo, studia na Politechnice, Rada Dzielnicy, parafia – poprzez te wszystkie doświadczenia Bóg mnie do tego przygotował. Owoce niektórych działań widzę już teraz, choć lwia część jest przede mną jeszcze ukryta. Tylko Pan Bóg wie, do czego były mi te wszystkie historie.

24-letni Michał Radziwiłł jest synem lekarza Konstantego Radzwiłła, byłego prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej. Ma trzech braci i cztery siostry. „Moi rodzice wychowali mnie tak, że nie potrafię obojętnie przejść wobec spraw, które dotykają nie tylko mnie, ale i osób, za które odpowiadam” – mówił przed wyborami. Ukończył Wydział Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, studiował na drugim kierunku, na Wydziale Elektrycznym. Jako harcerz ZHR, przez blisko sześć lat prowadził na Zielonym Ursynowie 5. Ursynowską Drużynę Harcerzy „Puszcza”. Był lektorem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama