Nowy numer 17/2024 Archiwum

Rewolucja na placu Defilad

Styk miasta i kultury - tak wyobraża sobie pl. Defilad Thomas Phifer, światowej sławy projektant. Pl. Defilad czekają wielkie zmiany.

Rewolucja na placu Defilad   Bryły nowych budynków, które staną na pl. Defilad - biała to budynek MSW, ciemna - TR Warszawa materiały prasowe Najpóźniej do 2020 r. plac przed Pałacem Kultury i Nauki zmieni się nie do poznania. Podczas konferencji prasowej światowej sławy projektant Thomas Phifer zaprezentował projekt przebudowy pl. Defilad. 

Sprzed PKiN zniknie autobusowy parking, a cała powierzchnia zostanie ujednolicona, wyrównana i podwyższona. W zamyśle architekta plac ma stać się wielką, otwartą, miejską przestrzenią na wzór miejskich placów na rynku w Krakowie czy przed mediolańską katedrą. Materiały użyte do jego przebudowy mają być ciepłe, naturalne, zachęcające do korzystania z przestrzeni.

Na placu usytuowane będą dwa budynki - TR Warszawa oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. - Wspólną ideą obydwu instytucji jest oddanie przestrzeni pl. Defilad, który do tej pory zdominowany był przez Pałac Kultury i Nauki, publiczności - mówiła Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Pomogą w tym rozwiązanie architektoniczne - partery obydwu budynków będą przedłużeniem miejskiego placu.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy