Styk miasta i kultury - tak wyobraża sobie pl. Defilad Thomas Phifer, światowej sławy projektant. Pl. Defilad czekają wielkie zmiany.
Przestrzeń muzealna w MSW materiały prasowe Między obydwoma budynkami będzie tzw. forum - przyjazna, częściowo zadrzewiona przestrzeń publiczna, przeznaczona na plenerowe działania artystyczne. - Pl. Defilad już teraz tętni życiem, to miejsce wielu spotkań. W przyszłości ma jeszcze bardziej służyć warszawiakom - mówiła prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Władze miasta szacują, że budowa MSN i TR Warszawa rozpocznie się w 2017 r. i potrwa nie później niż do 2020 r. Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że projekt zostanie zrealizowany na tych gruntach, których właścicielem jest miasto.
Z nowym projektem TR Warszawa, Muzeum Sztuki Współczesnej i pl. Defilad, mieszkańcy miasta będą mogli zapoznać się już 19 września w ramach "Soboty na placu”. O rozkładzie pomieszczeń i ich funkcjach w godz. 13-16 opowiedzą aktorzy teatralni i pracownicy muzeum. Na przyszłym placu budowy wymalowane zostaną plany parterów obydwu gmachów. Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. gdzie znajduje się wejście do budynków, sale teatralne i wystawowe, księgarnie i kawiarenki.
Na oprowadzanie po przyszłych budynkach oraz warsztaty rodzinne obowiązuje rezerwacja miejsc. Zapisy na www.artmuseum.pl.
W godz. O godz. 17-18.30 odbędzie się spotkanie na tematowych budynków MSN i TR Warszawa połączone z rozmową o kulturotwórczej roli pl. Defilad.