Nowy numer 24/2018 Archiwum

Stypendia bardzo potrzebne

Na ulicach trwa zbiórka na wsparcie zdolnej, ubogiej młodzieży z małych miast i wsi.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy publiczna zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin i mieszkającej w małych miasteczkach i wsiach. Obecnie fundacja obejmuje opieka stypendialną blisko 2,5 tys. gimnazjalistów, licealistów, studentów i doktorantów. Uliczną zbiórkę na stypendia co roku w całej Polsce prowadzi prawie 100 tys. wolontariuszy.

  Kwesta na ulicach Warszawy
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość
Kwestujący mają oznakowane puszki, identyfikatory oraz żółte chusty z fundacyjnym logo. 

Od 15 września do końca października trwa akcja SMS i audiotele, z której całkowity dochód operatorzy przeznaczą na stypendia. Osoby chcące w ten sposób wesprzeć dzieło fundacji, mogą wysłać SMS-y o treści: POMOC pod numer 74265 (koszt 4,92 zł z VAT) lub połączyć się z numerem 704 407 401 (koszt 4,99 z VAT).

Podczas ubiegłorocznej zbiórki z okazji Dnia Papieskiego zebrano ponad 7,5 mln zł.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma