Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zawyją syreny

Przez trzy dni niepokoić nas będą syreny alarmowe. Spokojnie, to tylko ćwiczenia organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Od wtorku, 13 października, do czwartku, 15 października na terenie całej Warszawy i w innych miastach województwa mazowieckiego będą uruchomiane syreny alarmowe w ramach ćwiczeń taktyczno-obronnych Renegade – Sarex 15/II.

Modulowany sygnał treningowy będzie uruchomiony przez 3 minuty, w godz. 6-19. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału ciągłego także przez 3 minuty. Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Włączenie syren alarmowych jest jednym z elementów ćwiczenia, związanym z epizodem zakładającym naruszenie przestrzeni powietrznej kraju. Przeprowadza się je zwykle raz w roku, najczęściej 1 sierpnia, aby równocześnie symbolicznie uczcić pamięć powstańców warszawskich.

Ćwiczenia Renegade-Sarex 15/II organizuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma