Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zostań aniołem Jana Pawła II

Zakon Rycerzy Jana Pawła II zaprasza na koncerty charytatywne w warszawskich parafiach.

Mężczyźni, którzy na co dzień starają się żyć nauczaniem polskiego papieża, zdążyli się już wpisać w krajobraz kilku diecezji w Polsce - w tym obu diecezji warszawskich. Na różnych uroczystościach, zwłaszcza kościelnych i patriotycznych, można ich rozpoznać dzięki charakterystycznym pelerynom z żółtym maryjnym herbem.

Rycerze Jana Pawła II to świecki zakon dla mężczyzn działający na zasadach katolickiego stowarzyszenia wiernych. Głównym profilem jego działalności, obok formowania mężczyzn, jest działalność charytatywna.

Z tym wiąże się nowe wydarzenie, które przygotowali. - Zaprosiliśmy Halinę Frąckowiak, która wykona dziesięć utworów ze swojego nowego repertuaru "Zostań aniołem". Utwory przez nią wykonywane będą przeplatane fragmentami przemówień papieża Jana Pawła II, czytanymi przez aktorów oraz braci rycerzy - mówi prawnik Krzysztof Wąsowski, generał Rycerzy Jana Pawła II.

Dodaje, że celem koncertów jest poruszenie serc słuchaczy i zebranie dobrowolnych datków, które w całości będą przekazane konkretnej rodzinie potrzebującej wsparcia. Wskaże ją proboszcz parafii, w której odbędzie się koncert.

Inspiracją do zorganizowania takiego charytatywnego przedsięwzięcia jest kulminacyjny punkt ogłoszonego przez Sejm RP "Roku św. Jana Pawła II", jakim jest Dzień Papieski, który przypada 16 października.

Miejsca i terminy koncertów:

  1. bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul Kawęczyńskiej - 14 października, 19.00 (po Mszy św.)
  2. bazylika Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu - 15 października, 19.30 (po Mszy św.)
  3. katedra warszawsko-praska przy ul. Floriańskiej - 16 października, 19.00 (po Mszy św.)
  4. parafia pw. Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 - 17 października, 19.00 (po Mszy św.)
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama