Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pan Bóg szczególnie ich kocha

O lekcjach religii dla dzieci z autyzmem i nie tylko rozmawiano podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Katechetów Specjalnych.

W dniach 9-11 października w Warszawie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych pod hasłem „Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie”.

Organizatorem konferencji był ks. Paweł Sobstyl z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej, a wzięli w nim udział katecheci pracujący z osobami z różnorodnymi niepełnosprawnościami z całej Polski.

Spotkanie rozpoczęła Msza św.  pod przewodnictwem ks. dr. Marka Przybylskiego, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.

W programie znalazły się m.in. warsztaty dotyczące pracy z uczniem autystycznym, warsztaty z komunikacji alternatywnej czy katechezy dla osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną. Były wykłady poświęcone muzykoterapii, terapii widzenia oraz przygotowaniu rodziców do przyjęcia przez ich dzieci sakramentów. 

Z katechetami spotkał się również kard. Kazimierz Nycz, który podczas Eucharystii zapewniał o trosce Kościoła o osoby z niepełnosprawnością oraz dziękował katechetom za ich pracę i wrażliwość.

Pan Bóg szczególnie ich kocha   fot. Andrzej Ortman Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia swoimi pomysłami na pracę oraz wspólnej modlitwy.

Ważnym punktem konferencji było wystąpienie Agnieszki Bal, osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym, która mówiła o swoim doświadczeniu Kościoła oraz odpowiadała na pytania.

Uczestnicy konferencji mogli nabyć pomoce do prowadzenia zajęć, w tym unikatową pozycję na rynku - książkę do przygotowania do I komunii św. dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną „Spotykam Jezusa”, która jest w ciągłej sprzedaży w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży. Kolejna Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2016 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama