Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie do straszenia, tylko do jedzenia

Do czego naprawdę służy dynia? Przypomina Fundacja SALVATTI.pl.

Podobnie jak w ubiegłym roku, również teraz Pallotyńska Fundacja Misyjna SALVATTI.pl zaprasza do akcji: "Dynia nie jest do straszenia, tylko do jedzenia".

23 października od 17.00 do 19.00 oraz 24 października od 10.00 do 14.00 na stoiskach fundacji w Hali Mirowskiej i w Sezamie w Wilanowie będzie można odebrać wspaniałą dynię oraz przepis na zupę z tego warzywa. Przy okazji dyniowej akcji będzie można wesprzeć misyjne dzieła prowadzone przez fundację.

SALVATTI.pl powstała w 2008 r. Jej nazwa nawiązuje do nazwisk św. Wincentego Pallottiego, założyciela pallotynów, i Jakuba Salvatiego, rzymskiego kupca, który z sukcesem zdobywał pieniądze na działalność charytatywną, inicjowaną przez ks. Pallottiego.

Fundacja poprzez swoje działania kontynuuje pracę Salvatiego. Wspiera rzeczowo, finansowo, organizacyjnie i merytorycznie misjonarzy i misyjnych wolontariuszy, pomaga w budowie kościołów, kaplic i innych miejsc kultu, pomaga ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, epidemii i konfliktów zbrojnych.

W Kolumbii wspiera dom dla dzieci ulicy, na Ukrainie pomogła przekształcić stary klasztor w rodzinny dom dziecka, w Kongo i Wybrzeżu Kości Słoniowej opiekuje się ofiarami wojen domowych, w Rwandzie wspomaga wydawanie czasopisma dla dzieci, a na ukraińskim Żytomierzu wpiera budowę Centrum Kultury Polskiej.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama