Nowy numer 42/2020 Archiwum

Kupujemy więcej biletów

Wraz z końcem września ZTM podsumował sprzedaż biletów. Z wyliczeń urzędników wynika, że przez pierwsze dziewięć miesięcy 2015 r. pasażerowie komunikacji miejskiej kupili ponad 63,3 mln biletów. To o ponad 4 mln więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Popularnością cieszą się bilety jednorazowe, które umożliwiają także przesiadanie się. Ich sprzedaż zwiększyła się o ok. 2 mln sztuk. Rośnie także popularność biletów długookresowych. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2015 r. pasażerowie kupili prawie 2,8 mln kontraktów 30- oraz prawie 940 tys. 90-dniowych.

Większa sprzedaż przełożyła się wprost na większe dochody. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2014 r. dochód z tytułu sprzedaży biletów wyniósł ok. 565,5 mln zł. W pierwszych trzech kwartałów roku 2015 dochód wzrósł do ponad 605 mln zł, czyli o 39,5 mln zł.

ZTM przypomina, że w marcu bieżącego roku uruchomił cztery nowe Punkty Obsługi Pasażerów na stacjach II linii metra, a w lipcu kolejny punkt w centrum handlowym Blue City. Ułatwiają one dostęp do zakupu biletów.

Kierownik Działu Zarządzania Infrastrukturą Przystankową Robert Człapiński poinformował, że Warszawie ustawionych zostało 721 nowych wiat przystankowych - 279 konkursowych, 155 konserwatorskich oraz 287 seryjnych. W sumie nowych wiat wszystkich rodzajów ma być 1580 - 413 konkursowych; 212 konserwatorskich i 955 seryjnych - powiedział Człapiński.

Zgodnie z umową, w ramach koncesji, wiaty, na własny koszt buduje firma AMS SA w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Wynagrodzenie firmy stanowią wpływy z wynajmu powierzchni reklamowej na przystankach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama