Nowy numer 30/2021 Archiwum

Msze św., procesje, modlitwy

Wszystkich Świętych i Zaduszki na stołecznych cmentarzach z udziałem warszawskich biskupów.

Kard. Kazimierz Nycz odprawi 1 listopada o godz. 13 Mszę św. w kościele św. Grzegorza Wielkiego na Cmentarzu Wolskim. Z kolei bp Michał Janocha będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 11.30 w kościele św. Ignacego Loyoli, skąd wyruszy następnie procesja na Cmentarz na Wólce Węglowej.

Bp Piotr Jarecki odprawi Mszę św. i procesję na Cmentarzu Wawrzyszewskim (godz. 13), a bp Rafał Markowski - Mszę św. w kościele św. Karola Boromeusza z procesją na Cmentarz Powązkowski (godz. 12.30).

W diecezji warszawsko-praskiej w uroczystość Wszystkich Świętych abp Henryk Hoser będzie przewodniczył o godz. 12 Mszy św. w parafii św. Wincentego a Paulo w drewnianym kościele na Cmentarzu Bródzieńskim.

Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył liturgii o godz. 11 w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu w Marysinie Wawerskim. Po Mszach św. na obu cmentarzach odbędą się procesje z modlitwami za zmarłych.

Za zmarłych arcybiskupów, biskupów i księży z archidiecezji warszawskiej 2 listopada o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Tego dnia będzie można odwiedzić krypty, w których spoczywają m.in. Prymas Polski kard. Józef Glemp (1929-2013), św. abp. Zygmunt Szczęsny Feliński (1822-95), arcybiskupi: Antoni Melchior Fijałkowski (1778-1861) i Wincenty Teofil Popiel (1825-1912), prymasi Polski: kard. August Hlond (1881-1948) oraz kard. Stefan Wyszyński (1901-1981)..

W podziemnych kryptach spoczywają m.in. książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, wielki pisarz, laureat nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz oraz muzyk i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama