GN 32/2018 Archiwum

Zmarł ks. prałat Edward Żmijewski

Odszedł zasłużony kapłan i duszpasterz ludzi pracy.

Dzisiaj w nocy zmarł ks. prał. Edward Żmijewski, dziekan dekanatu rembertowskiego, zasłużony kapłan, duszpasterz ludzi pracy. Urodził się 21 marca 1942 r. w Godach (par. Czerwin w diecezji łomżyńskiej). Święcenia kapłańskie otrzymał 27 maja 1965 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Jest magistrem teologii (KUL - teologia pastoralna). Był wikariuszem w parafiach: Kołbiel, Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie, Matki Bożej Loretańskiej na Pradze, rektorem i budowniczym kościoła w Górkach Kampinoskich. W latach 1976-79 dyrekor Domu Księży Emerytów, następnie do 1987 r. referent Wydziału Gospodarczo-Budowlanego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, najbliższy współpracownik bp. Jerzego Modzelewskiego. Po śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki identyfikował Jego ciało i transportował je do Warszawy. W latach 1992-97 sekretarz Komisji Episkopatu ds. Budowy Kościołów. Funkcję proboszcza pełnił w parafiach Pyry, Jabłonna, a od 1993 r. był proboszczem parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie. Był duszpasterzem środowisk pracy. Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej, kapelan honorowy Jego Świątobliwości.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 14 listopada o godz. 10 w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie (ul. Grzybowa 1). Mszę św. pogrzebową odprawi abp. Henryk Hoser SAC. Po niej nastąpi odprowadzenie Ciała Zmarłego na miejscowy cmentarz parafialny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma