GN 32/2018 Archiwum

Prezydent rozdaje płyty

"Marsz Mokotowa", "Czerwone maki","Hymn Sybiraków", "Warszawianka 1831". Płytę z utworami patriotycznymi będzie można otrzymać na Placu Piłsudskiego i w Belwederze, który z okazji 11 listopada zostanie otwarty dla zwiedzających.

„O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani” i „Rozkwitały pąki białych róż” - to tylko niektóre pieśni patriotyczne, znajdujących się na płycie, którą 11 listopada będzie można otrzymać podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Placu Piłsudskiego, a także podczas dnia otwartego w Belwederze.

Płyta stanowi reedycję krążka, który w 2009 r. ukazał się pod patronatem honorowym śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Na płycie „Bo wolność krzyżami się mierzy…” obok 19 pieśni, wśród których znalazły się „Legiony”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Ułani, ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Czerwone maki”, zamieszczono także śpiewnik. 19 pieśni patriotycznych i wojskowych można będzie także za darmo ściągnąć ze strony prezydent.pl oraz www.bbn.gov.pl. Pieśni wykonuje Chór Prawosławnego Ordynariatu WP "Oktoich" oraz Zespół Instrumentalny Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego.

Płyta "Bo wolność krzyżami się mierzy" oprócz utworów muzycznych zawiera także śpiewnik z tekstami pieśni. Śpiewnik oraz gotową do wydruku okładkę płyty można także pobrać ze strony internetowej. "Gorąco zachęcam do słuchania i wspólnego śpiewania utworów, które na trwale wpisały się w historię naszej Ojczyzny” - napisał Prezydent RP w słowie wstępnym do albumu.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma