Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zobacz także

 • Król Dawid
  11.11.2015 13:56
  Czy wielkość Polski można odczytywać bez Chrystusa? Próbowano już różnych metod. Łącznie ze szlachecką rozwiązłością prowadzącą do rozpadu państwa. Państwo upadające zostało zaprzedane na służbę grzechowi. Szatan doskonale wie, że może skusić człowieka przy pomocy samego słowa co wykorzystał jako wąż przeciwko prarodzicom. Nie musi nam podsuwać żadnych obrazów, rzeczy itp. Wystarczy, że przy pomocy słowa wzbudzi w nas pożądliwość, bo jest zdolny zapanować nad ciałem. Czy gdyby Polacy byli ludźmi ducha czy materializm mógłby nad nami panować?
  doceń 0
 • Król Dawid
  11.11.2015 17:01
  Zgoda narodowa oznaczać powinna także stosunek do przejściowego kontraktu władza-opozycja.

  Należy przyjąć, że opozycja zerwała kontrakt dlatego, że tak chciało społeczeństwo. Czy jednak ten czyn był moralnie uprawniony? Pytanie jest zasadne, gdyż jego konsekwencje upodobniły opozycję do władzy komunistycznej posądzanej słusznie o kłamstwo. Czy to znaczy, że zerwanie kontraktu oznacza kłamstwo? Tak. Dotrzymanie niesprawiedliwej umowy pokazałoby, że opozycja ma jasne cele i postępuje w pokorze i prawdzie. Jest gotowa czekać. Także na dobrowolny proces dekomunizacji.

  Okrągły Stół jest wielkim cudem. Niespotykanym nigdzie indziej. Transformacja polega na stopniowej przemianie serca, do której jak wiemy nie wszyscy są zdolni i to przede wszystkim należy im wybaczyć. Mając tu na względzie także długoletnie dojrzewanie w nieukrywanej świadomości własnych czynów tow. gen. Jaruzelskiego do Sakramentów Świętych.

  Wybaczamy i prosimy o przebaczenie! Kto się podpisuje? Albo inaczej kto idzie ze mną na Powązki Wojskowe zapalić znicz na grobie i pomodlić się za duszę śp. Tow. Gen.? To nie jest żadna prowokacja. To moc Miłosierdzia Bożego.
 • Aanna
  12.11.2015 11:17
  Dlaczego w Waszych dzisiejszych doniesieniach z wczorajszych uroczystości 11 listopada jest streszczenie ks. Międlara, a nie ma przemówienia prymasa Polaka?

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1543268,Prymas-Polski-patriotyzm-ma-w-sobie-jednoczaca-moc

  http://www.wykop.pl/link/2851975/marsz-niepodleglosci-2015-mocne-przemowienie-ks-jacka-miedlara/
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma