Nowy numer 44/2020 Archiwum

Choinka na rowerze

Na pl. Zamkowym stanęły na kilka godzin choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach uczniów. Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe startują z jedenastą ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei”.

Podczas akcji na placu Zamkowym zostało rozstawionych siedem naturalnych choinek do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z warszawskich szkół najpierw ozdobili świąteczne drzewka, a następnie rozświetlili je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzyli w ten sposób prąd, który zasilił energooszczędne oświetlenie choinkowe.

- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

W ramach ogólnopolskiej trasy „Choinki Nadziei” odwiedzą m.in.: Opole, Kraków, Katowice i Bielsko-Białą. Trasa promuje również działania przygotowywane w szkołach i realizowane przed okresem świątecznym. Jej celem jest zachęcenie szkół podstawowych z całego kraju do organizowania świątecznej akcji w swoich miejscowościach.

- W tym roku już po raz jedenasty organizujemy w czasie przedświątecznym naszą „choinkową” akcję. Jej głównym celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób. Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników – dodaje Wojciech Owczarz. 

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z partnerem strategicznym Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama