Nowy numer 43/2020 Archiwum

Oderwij dzieci od laptopa

Carcassone, Dobble, Qwirkle... Fani gier planszowych i rodzice dzieci, chcący oderwać je od ekranów komputera i smartfona w sobotę powinni odwiedzić Otwock. Rusza Festiwal Gier Planszowych.

28 listopada w Otwocku w Liceum im. K.I.Gałczyńskiego grupa pasjonatów organizuje pierwszy Festiwal - Planszowy Otwock.

- Będzie premiera 4. edycji słynnych "Pytaków" i spotkanie z ich autorką Olą Sulej, zapewnimy kilkadziesiąt stanowisk, na których będzie można pograć w nowości wydawnicze pod okiem tłumaczących zasady animatorów, zorganizujemy konkursy w Carcassone, Dobble i Qwirkle. I oczywiście kawiarenka - zachęca Patryk Sławiński, współorganizator Festiwalu planszówek.

- Chodzi nam o to, żeby oderwać dzieci od ekranów i odkryć dla nich fascynujący świat świetnej zabawy przy stolikowych grach w gronie bliskich i znajomych - dodaje Kuba Krawczyk.

W październiku otworzyli w Otwocku Graj Cafe, pierwszą kawiarnię łączącą przyjemne z jeszcze przyjemniejszym. Popijając kawę lub gorącą czekoladę można 5 minut od stacji kolejowej spędzić długie godziny ze znajomymi z kostką do gry w jednej i talią kart w drugiej ręce.

- Mamy też wypożyczalnię gier i sklepik. Za cenę od 5 do 20 zł można zabrać dowolną grę i z najbliższymi rozegrać partyjkę w zaciszu domowym przez trzy doby. W planach mamy również organizację w Graj Cafe minikoncertów - mówi Patryk Sławiński.

Pierwszy Otwocki Festiwal Gier Planszowych odbywać się będzie w godz. 10-21 w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy ul. gen. Juliana Filipowicza 9. Wstęp: 10 zł - dorośli, 5 zł - dzieci do 12. roku życia, 15 zł - bilet rodzinny. 5 proc. dochodu organizatorzy przeznaczając na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama