Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Nikt tak nie znał Warszawy

27 listopada odszedł nagle Krzysztof Jaszczyński - varsavianista, pełen pasji autor wielu wystaw, filmów, albumów, gość niezliczonej liczby spotkań poświęconych historii stolicy.

Był jednym z najwybitniejszych i najbardziej znanych varsavianistów. Założyciel fundacji i portalu Warszawa1939.pl oraz współtwórca Parku Miniatur. Z wykształcenia chemik, był pracownikiem naukowym i współtwórcą "Solidarności" na Uniwersytecie Warszawskim. Kochał Warszawę i był źródłem bezcennej wiedzy, którą chętnie dzielił się z kolejnymi pokoleniami mieszkańców tego miasta.

"Wspaniały umysł i zwyczajnie dobry, zawsze każdemu pomocny człowiek" - wspomina na FB inny varsavianista Jarosław Zieliński.

K. Jaszczyński był także współautorem "Przelotu nad zdobytym miastem", filmu zmontowanego ze zdjęć, które w 1939 roku nakręcił niemiecki operator lecący samolotem Luftwaffe nad Warszawą, po pożarach kampanii wrześniowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL