Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wielka iluminacja już w sobotę!

5 grudnia Krakowskie Przedmieście rozbłyśnie tysiącami światełek. Jak co roku miasto zaprasza mieszkańców na "Wielką iluminację".

Program iluminacji rozpocznie się o godz. 17. Na scenie przy pl. Zamkowym pojawią się baśniowe postacie oraz elfy, które towarzyszyć będą św. Mikołajowi. W świątecznym programie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze”. Nastrojowe utwory zaśpiewają także dzieci z zespołu "Fasolki”, wystąpi także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz złoży mieszkańcom świąteczne życzenia.

Stołeczny ratusz zachęca, aby na pl. Zamkowy przyjść z dziećmi, które pomogą odnaleźć kometę, która pozwoli rozświetlić choinkę. Po rozświetleniu 27-metrowego świątecznego drzewka, lampki rozbłysną na całym Trakcie Królewskim, aż do Wilanowa. Z pl. Zamkowego do ronda de Gaulle’a będzie można przejść we wspólnej paradzie m.in. ze św. Mikołajem i zespołem Mazowsze.

Oprócz tego, w sobotę, już od godz. 15 do 19 w specjalnie przygotowanym namiocie na pl. Zamkowym będzie można własnoręcznie udekorować pierniczki i zabrać je jako choinkową ozdobę do domu.

Miasto zachęca także do przygotowywania wcześniej życzeń na tradycyjnych kartkach. Do wszystkich życzeń dołączy się Warszawa, na miejscu zostanie przybity okolicznościowy stempelek i pocztówka będzie gotowa do wysłania. W namiocie świątecznym zostanie uruchomiony także punkt dla osób słabowidzących i niewidomych, w którym podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni "Nowa praca niewidomych” będą pisać kartki świąteczne w alfabecie Braille'a.

Miasto zachęca wszystkich do fotografowania iluminacji. W ten sposób powstanie reportaż z "Wielkiej iluminacji” widziany oczami jej uczestników.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma