Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wolni od niemocy

W parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie od 14 do 17 grudnia odbędą się rekolekcje adwentowe dla mężczyzn. Spotkanie organizuje wspólnota Przymierze Wojowników.

- Będziemy wyzwalać moc, którą wlał Bóg w nasze męskie serce, mierząc się z tym, co nas zniewala: mamoną, zranieniami, nieczystością - zapowiadają organizatorzy.

Spotkania odbędą się w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie (ul. Przewodowa 15/21). Konferencje każdego dnia o 19.15 poprowadzą ks. Piotr Paweł Łapa, Michał Piekara i Mariusz Marcinkowski.

Ks. Łapa, góral z pochodzenia, misjonarz, jest kapelanem głównym Przymierza Wojowników, duszpasterzem Młodych Gniewnych, zaangażowanym m.in. w projekty Spełnij Jedno Marzenie i Wielka Kumulacja Łaski.

Posługuje w parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie (ul. Broniewskiego 44). Piekara i Marcinkowski to liderzy główni Przymierza Wojowników, mężowie i ojcowie, zaangażowani w posługę narzeczonym i małżonkom. Pierwszy jest autorem książek i psychoterapeutą, drugi - teologiem, trenerem rozwoju osobistego, twórcą projektu "Przepis na Miłość".

- Te rekolekcje to wizytówka naszej wspólnoty. Przez cztery wieczory będziemy się pochylać nad kolejnymi obszarami walki w życiu mężczyzny. Jeżeli nie zostaną one uświadomione, przepracowane, uporządkowane, mogą powodować problemy w pełnym przeżywaniu męskości - mówi Marcinkowski.

Jako pierwszy zostanie podjęty temat stosunku do pieniędzy. - Jak dotąd kultura pokazuje nam, że troska o byt materialny rodziny to męskie zadanie. Dlatego poprzez sukcesy zawodowe, finansowe, wartościujemy się jako mężczyźni. Pieniądz staje się często symbolem pewnej władzy w naszym życiu. Pytanie, czy jesteśmy wolni od tego, co materialne? Jezus mówi, że nie można służyć dwóm panom - albo Bóg, albo mamona. W czym pokładam swoją ufność? Czy poczucie bezpieczeństwa dają mi dobra materialne, czy są gwarancją dla mojego życia? - opisuje Marcinkowski.

Wtorkowa konferencja będzie dotyczyła zranień w relacjach z innymi ludźmi, zwłaszcza w relacji z ojcem, która często przekłada się na relację z Bogiem. W środę tematem będzie męska seksualność i nieczystość.

- Problem ten dotyka większości mężczyzn, a bardzo osłabia siłę woli, charakter, godzi w bycie mężem i ojcem - zaznacza lider główny PW.

- Czwartego dnia będzie Eucharystia pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC, z tematem dotyczącym wyzwolenia, na której wspólnie ofiarujemy Bogu nasze zranienia i trudności - zapowiada Marcinkowski.

Przymierze Wojowników to katolicka wspólnota mężczyzn, opierająca się na 4 Prawdach Wojownika. Formacja w PW koncentruje się na rozwoju wiary, podejmowaniu odpowiedzialności za siebie i innych, dojrzewaniu do bycia mężem i ojcem, wierności wartościom.

Więcej informacji na stronie www.przymierzewojownikow.pl.

Patronat nad rekolekcjami objął abp Henryk Hoser SAC. Patronat medialny sprawują media diecezji warszawsko-praskiej: Tygodnik "Idziemy", Radio Warszawa i Salve TV.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma