Nowy numer 33/2018 Archiwum

Radosny śpiew w kościołach

Pierwszy Warszawski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych.

Wieczornym koncertem w bazylice Świętego Krzyża (Krakowskie Przedmieście 3) w Warszawie 11 grudnia rozpoczął się pierwszy festiwal pieśni adwentowych i kolęd. Oprócz polskich chórów (aż 15 uczestników), biorą w nim udział śpiewacy z Rosji, Litwy, Czech i Estonii.

Sobota była dniem przesłuchań, które odbyły się w sali koncertowej Galerii Porczyńskich. Chóry zaprezentowały się w pięciu kategoriach: dziecięce, młodzieżowe, duże mieszane, kameralne mieszane oraz o głosach równych (kobiece/męskie). Wieczorne koncerty uczestników przesłuchań odbyły się w kościele św. Tomasza Apostoła na Ursynowie (ul. Dereniowa) oraz w katedrze Polowej WP przy ul. Długiej.

Koncert galowy pierwszej edycji imprezy odbędzie się 13 grudnia o godz. 14 w bazylice Świętego krzyża. Na koncert wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma