Nowy numer 21/2018 Archiwum

Bądźmy apostołami Miłosiernego Boga

Dwa konfesjonały w katedrze polowej są "filarami" Bramy Miłosierdzia i roku szczególnych łask.

Drzwi katedry przy ul. Długiej i Bramę Miłosierdzia uroczycie otworzył dziś biskup polowy WP Józef Guzdek. W homilii przypomniał słowa papieża Franciszka o tym, że słowo "miłosierdzie" zmienia wszystko. Zwrócił uwagę na to, że u wejścia katedry polowej w Warszawie stoją dwa konfesjonały, jak "dwa filary świątyni". To właśnie w konfesjonale następuje spotkanie człowieka z miłosiernym Stwórcą. Przez te "filary" wchodzący do wojskowej świątyni, przychodzą na spotkanie z Bogiem w Eucharystii i przy stole Słowa Bożego.

- W tym roku nadzwyczajnych łask, proszę was: bądźcie świadkami Boga Miłosiernego - apelował bp. Guzdek. - Umiejmy porozmawiać z tymi, którzy boją się podejść do konfesjonału. Podprowadźmy ich do znajomego księdza, który ucieszy się z tego, że ktoś zagubiony wraca do Pana. Nawet jeśli mamy złe doświadczenie z lekarzem ciała, szukamy innego. Postępujmy podobnie w trosce o zdrowie ducha. Umiejcie podprowadzić do kapłana, który jest narzędziem miłosierdzia w ręku Boga. To jest niezwykle ważne apostolstwo ludzi świeckich. Bądźmy apostołami miłosierdzia. To jest warunek naszej wiarygodności. Prośmy Boga, by ta nasza świątynia, której bramy dzisiaj symbolicznie otworzyliśmy, stała się w roku jubileuszowym, miejscem pojednania wielu, powrotu do Boga, który nikogo nie przekreśla.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma