O współczesnym kryzysie migracyjnym w Europie będą rozmawiać naukowcy podczas konferencji zorganizowanej przez Instytut Politologii UKSW, Międzyinstytutowy Zakład Badań nad Migracją UKSW oraz Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji.
O współczesnym kryzysie migracyjnym w Europie będą rozmawiać naukowcy podczas konferencji zorganizowanej przez Instytut Politologii UKSW, Międzyinstytutowy Zakład Badań nad Migracją UKSW oraz Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji. Podczas I sesji plenarnej głos zabierze m.in. kard. Kazimierz Nycz i nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore. Spotkanie rozpocznie się 15 grudnia, o godz. 9.30 przy ul. Wóycickiego w Warszawie.
Podczas trzech sesji plenarnych prelegenci będą rozmawiać o wyzwaniach etycznych, społeczno-kulturowych i etnicznych, jakie niesie ze sobą europejski kryzys migracyjny.
Podczas pierwszej sesji mowa będzie o współczesnym kryzysie migracyjnym jako wyzwaniu dla Kościoła. W tej części głos zabiorą: kard. Kazimierz Nycz, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, bp Krzysztof Zadarko, Jose' Luise Basan z Comece, prof. Jan Grosfeld z UKSW, prof. Wojciech Necel z UKSW i Marta Walasik-Sałek z Caritas.
Imigranci a uchodźcy a bezpieczeństwo kulturowe Europy to temat drugiej sesji, w której wystąpią paneliści: Rolf Nikel - ambasador Niemiec, prof. Anna Drabarek z AON, Krzysztof Lewandowski z MSW, prof. Sławomir Łoziński z UW, Dorota Szałys z GUS i dr Tomasz Sieniow - Instytut na rzecz Państwa i Prawa.
Ostatnia sesja obejmie trzy równoległe bloki tematyczne: imigranci i uchodźcy a bezpieczeństwo kulturowe, imigranci i uchodźcy z obszaru poradzieckiego, muzułmanie w Unii Europejskiej i w jej bezpośrednim sąsiedztwie.
Konferencja odbędzie się w godz. 9.30-16.30, w campusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie, w Auli Schumana (bud. 21).