Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jeszcze czas na rekolekcje

Dla młodzieży, o miłosierdziu, u paulinów albo z ks. Pawlukiewiczem.

Adwentowy czas oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus zbliża się ku końcowi. Czy oprócz zakupów, choinki, prezentów, znaleźliśmy czas na przygotowanie serca? W ostatnich dniach przez Bożym Narodzeniem jeszcze zdążymy to zrobić. Oczywiście najlepiej na rekolekcjach.

 Duszpasterstwo Akademickie „W Cieniu Skrzydeł”, działające przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1), zaprasza młodzież, studentów i osoby pracujące na rekolekcje od 18 do 20 grudnia (piątek, sobota i niedziela). Msza św. z nauką rekolekcyjną zostanie odprawiona każdego dnia o godz. 20. W piątek i w sobotę Msza św. z nauką w Kaplicy Aniołów, a w niedzielę w kościele głównym. Rekolekcję głosił będzie ks. Mariusz Simonicz, redemptorysta.

W kościele ojców paulinów pw. Ducha Świętego (ul. Długa 3) trzydniowe rekolekcje rozpoczną się 20 grudnia, naukami rekolekcyjnym podczas Mszy św. o godz.18 i 20. W kolejnych dwóch dniach nauk można posłuchać podczas Mszy św. o godz. 17. Rekolekcje poprowadzi o. Ireneusz Wybraniak OSPPE.

Również w niedzielę 20 grudnia rozpoczną się rekolekcje u ojców dominikanów na Służewie (ul. Dominikańska 2). O miłosierdziu, które jest początkiem wszystkiego, mówić będzie o. Tomasz Zamorski OP z Łodzi. Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach z wyjątkiem odprawianej o 20.15, a potem w kolejne dni od poniedziałku do środy - o 12.00, 18.00 i 19.30.

W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (ul. Świętojańska 10) rekolekcje adwentowe potrwają od 20 do 23 grudnia. Noszą tytuł: „Na huśtawce z nieskończonością”,  a wygłosi je o. Wojciech Jędrzejewski OP. Nauki codziennie, na każdej Mszy św.

O tajemnicach Bożego Miłosierdzia w parafii Opatrzności Bożej (ul. Karola Dickensa 5) mówić będzie s. Teresa Szałkowska, ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Rekolekcje odbędą się 20-22 grudnia.

Natomiast ceniony rekolekcjonista ks. Piotr Pawlukiewicz wygłosi nauki w kościele św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2) w niedzielę 20 grudnia podczas wszystkich mszy św. oraz 21 i 22 grudnia na Mszach św. o godz. 6.30, 9, 15 i 18.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma