Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie traćmy wrażliwości

Kard. Kazimierz Nycz spotkał się na opłatku z osobami wspierającymi Centrum Opatrzności Bożej oraz budowę świątyni i Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia w Wilanowie.

- Życzę, by te święta przeżyć w spokoju, jakiego oczekujemy w coraz bardziej skomplikowanym świecie - mówił kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego z darczyńcami i instytucjami wspierającymi wznoszone w Wilanowie wotum narodu za odzyskaną wolność.

Podczas przedświątecznego spotkania prezes Centrum Opatrzności Bożej, które koordynuje prace nad świątynią Opatrzności Bożej oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, przedstawił efekty tegorocznych prac budowlanych.

- Udało się ukończyć bardzo trudny pod względem infrastruktury granitowy plac północny z odwodnieniami stosowanymi na lotniskach, przygotować miejsca parkingowe dla 300 samochodów, zbudować wejścia do kaplic i chór o powierzchni 300 metrów kwadratowych, na którym zmieści się nawet orkiestra symfoniczna - mówił Piotr Gaweł, prezes COB. - Przeprowadziliśmy także prace nad izolacją akustyczną kopuły świątyni, co sprawia, że Warszawa i cała Polska zyska pierwszą tak dużą przestrzeń o wyjątkowych walorach dla miłośników pięknej muzyki. Rozpoczęliśmy także prace nad posadzką i prace wykończeniowe w przestrzeni muzealnej, gdzie wkrótce będą możliwe prace nad ekspozycją - dodał, informując że Świątynia Opatrzności Bożej ma już ponad 80 tys. darczyńców, którzy "w większości są bardzo skromnymi osobami, stale wspierającymi to dzieło ze skromnych dochodów".

W spotkaniu opłatkowym wzięli udział m.in. przedstawiciele ministerstwa kultury i parlamentu, władze samorządowe, osoby zakonne, wojsko i policja, którym kardynał Kazimierz Nycz dziękował nie tylko za wsparcie udzielane Centrum Opatrzności Bożej i powstającemu na wysokości 32 metrów wokół kopuły Muzeum, ale też zaangażowanie podczas dorocznego Dnia Dziękczynienia.

- Papież Franciszek otwierając Rok Miłosierdzia bardzo wyraźnie wskazał na ludzi potrzebujących. Obecność uchodźców u bram Europy wywołuje skrajne postawy i obawy, jak sobie z nimi poradzimy. Łatwo stracić wrażliwość miłosierdzia, ale nie możemy zgodzić się, by ktoś w naszym otoczeniu mówił, że wie lepiej niż papież. Życzę, by w Roku Miłosierdzia szeroko otwierały się nasze serca - mówił metropolita warszawski, zapraszając obecnych do uczestniczenia w przyszłorocznych uroczystościach otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma