Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zbierają na ŚDM w diecezjach

Kłaniając się Dzieciątku i kolędując podczas Orszaku Trzech Króli każdy będzie miał okazję wesprzeć organizację Dni w Diecezjach przed ŚDM.

41 diecezji i ordynariat polowy przygotowują się na przyjęcie pielgrzymów z całego świata, którzy przyjadą w lipcu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

- Już mamy potwierdzoną obecność 540 tys. młodych, z których ogromna część będzie także gościć w innych diecezjach, przed spotkaniem w Krakowie. Tysiące młodych już przygotowują te Dni w Diecezjach, pogłębiając swoją wiarę i szykując się do dzielenia nią z naszymi gośćmi. Prawie 290 tys. miejsc czeka na nich w polskich rodzinach. Często to te same środowiska, które włączają się w Orszak Trzech Króli, bo wiedzą jaka radość płynie z publicznego wyznawania wiary - mówi Dorota Abdelmoula z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Podczas Orszaków w całej Polsce młodzież będzie obecna z puszkami z logo Orszaku Trzech Króli.

- Każdy będzie mógł wrzucić ofiarę, wspomagając centra lokalne ŚDM, które przygotowują diecezje do tego wielkiego święta wiary. Pozwólmy pielgrzymom poznać polską gościnność. To wielka inwestycja - zachęca Dorota Abdelmoula.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma