GN 32/2018 Archiwum

Salezjanie organizują "Uwielbienia na Pradze"

Są świetlice, puby i streetworkerzy. - Ale Pradze wciąż brakuje duchowej propozycji dla młodych - twierdzą salezjanie. I w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Jana Bosko, 30 stycznia, w bazylice Najświętszego Serca organizują pierwsze "Uwielbienie na Pradze".

Uwielbienie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18, za oprawę muzyczną liturgii będzie odpowiedzialny zespół New Day - zwycięzca koncertu Premiery Roku na V Festiwalu "Chrześcijańskie Granie" - który po Eucharystii poprowadzi także modlitwę uwielbienia.

- Będzie to czas spotkania z Panem Bogiem, który uzdrawia i umacnia. Wierzymy, że tego dnia uda się nam stworzyć wspólnotę - mówią o wydarzeniu organizatorzy.

Spotkanie na Kawęczyńskiej nie będzie jednorazowym wydarzeniem. Kolejne "Uwielbienia na Pradze" odbędą się w Niedzielę Miłosierdzia i Boże Ciało.

- Chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie będzie mogła modlić się cała praska młodzież. Chcemy, by Praga była drugim modlitewnym płucem Warszawy - mówi ks. Sławomir Szczodrowski SDB. I dodaje, że praskie uwielbienia będą także promowały muzykę chrześcijańską.

Organizatorami wydarzenia są Oratorium im. św. Jana Bosko - salezjańskie stowarzyszenie działające na rzecz dzieci i młodzieży - oraz Fundacja "Chrześcijańskie Granie", promująca muzykę chrześcijańską.

Program:

18.00 - Eucharystia

19.00 - Uwielbienie z zespołem New Day

20.30 - Spotkanie w oratorium

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma