Nowy numer 43/2020 Archiwum

Śpiewajmy i grajmy Mu!

Sezon kolędowy trwa. Najbliższe koncerty w wykonaniu solistów, chórów i orkiestr w warszawskich świątyniach.

Choć Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka okres Bożego Narodzenia i zgodnie z liturgią Kościoła kolędy powinno się śpiewać do 10 stycznia, to w polskiej tradycji dopuszcza się ich wykonywanie do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Dla wszystkich, którzy odczuwają niedosyt radosnego śpiewania u żłóbka, prezentujemy plan koncertów kolędowych na najbliższe dni.

Koncerty kolęd i pastorałek w Warszawie:

10 stycznia

 •  W parafii św. Augustyna na Muranowie - seminarzyści  Redemptoris Mater po Mszach św. o godz. 11.30 i 13 wykonają pieśni bożonarodzeniowe z różnych zakątków świata. Będzie ich można również posłuchać w parafii Najświętszego Zbawiciela o godz. 19.30.
 •  W kościele św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Rzymowskiego - o godz. 13.30 zaśpiewa Warszawski Chór Chłopięcy działający przy Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina.
 •  W parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce - o godz. 14 wystąpi chór młodzieżowy Epifania pod dyrekcją Zuzanny Falkowskiej.
 •  U oo. dominikanów na Freta - po Mszy św. o godz. 16 odbędzie się koncert tradycyjnych kolęd z Podlasia w wykonaniu zespołu "Dziczka”.
 •  W parafia MB Pięknej Miłości na Tarchominie - o godz. 19 wystąpi zespół Teete Malkutakh, który przygotował nietypowe aranżacje znanych kolęd.
 •  W kościele Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie - o godz. 19 zagra grupa Kolędanova, którą tworzą m.in. członkowie zespołu Deus Meus.
 •  W sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku - zaśpiewają Konkatedralny Chór Kamionek i Chór Złota Jesień.

17 stycznia

 •  W parafii św. Szczepana na Mokotowie - o godz. 13.15 odbędzie się doroczny koncert kolędowy "TRANSEAMUS! CHODŹMY!", zaśpiewa Chór Kameleon Dzielnicy Mokotów, Chór Kolegium Europejskiego w Natolinie i Chór LutoSingers.
 •  W parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101 - o godz. 16 odbędzie się koncert "Gaudete! Gaudete! Christus est natus”, który wykonają Chór Vox Cordis, Chór Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie Sursum Corda, Warszawski Chór Polonia, Ekumeniczny Chór Kameralny Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, Chór Echo przy Wołomińskim Towarzystwie Śpiewaczym, Chór Cantores Sanctae Barbarae, Chór Epifania, Miejsko-Parafialny Chór Cantores Misericordiae, Chór Ichtis, oraz Miejsko-Parafialny Chór Schola Cantorum Maximilianum.
 •  W kościele bł. Władysława Z Gielniowa na Natolinie - o godz. 19 wystąpi Chór Warszawski pod dyrekcją Richarda Berkeley’a.

22 stycznia

 • W kościele Matki Bożej Różańcowej na Bródnie - o godz. 19 będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Koncertu będzie można również posłuchać 30 stycznia w sanktuarium w Ożarowie Mazowieckim o godz. 16.15.

24 stycznia

 • W kościele przy ul. Domaniewskiej - seminarzyści  Redemptoris Mater po Mszach św. o godz. 19 wykonają pieśni bożonarodzeniowe z różnych zakątków świata.

2 lutego

 • W kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży - odbędzie się koncert  Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego o godz. 19.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Listę wydarzeń będziemy aktualizowali. Prosimy czytelników o nadsyłanie informacji na adres: warszawa@gosc.pl o kolejnych koncertach kolęd i pastorałek.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama