Nowy numer 24/2018 Archiwum

Szafarze odznaczeni

Tadeusz Gwardys z parafii św. Dominika i Stefan Wiśniewski z parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej dostali medale św. Stanisława.

Tadeusz Gwardys z parafii św. Dominika na Służewie oraz Stefan Wiśniewski z parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej zostali odznaczeni przez kard. Kazimierza Nycza medalem św. Stanisława "za zasługi dla archidiecezji warszawskiej".

Obaj odznaczenie od wielu lat pełnią posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Swoje odznaczenia odebrali 9 stycznia podczas spotkania świątecznego tego grona, które miało miejsce po uroczystej Mszy św. w archikatedrze.

Tadeusz Gwardys od 1989 r. związany jest z Odnową w Duchu Świętym, gdzie przez 8 lat był archidiecezjalnym koordynatorem świeckim wspólnoty, obecnie posługuje w grupie modlitwy wstawienniczej. W 2000 r. został promowany na nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej a do roku 2015 pełnił funkcję prezesa nadzwyczajnych szafarzy w archidiecezji warszawskiej.

Stefan Wiśniewski z parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. pełni od 1991 r. a w 2006 r. został wybrany na ich odpowiedzialnego. Ponadto angażował się w budowę kościoła Opatrzności Bożej na Rakowcu, przez 26 lat organizował grupę czuwającą przy grobie bł. Jerzego Popiełuszki. Był także dowódcą Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus.

Medal św. Stanisława "za zasługi dla archidiecezji warszawskiej” przyznawany jest od 2009 r. Odznaczenie to otrzymują przede wszystkim świeccy zaangażowani w prace na rzecz swojej parafii lub diecezji. Odznaczenia przyznawane są dwa razy do roku - w czerwcu i styczniu. Kandydatów do odznaczenia wskazują proboszczowie. Do tej pory odznaczenia odebrało 450 osób.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma