Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nowi zastępcy wojewody

Sylwester Dąbrowski i Artur Standowicz zostali zastępcami wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery.

Sylwester Dąbrowski otrzymał dziś powołanie na stanowisko I wicewojewody mazowieckiego, a Artur Standowicz na stanowisko II wicewojewody mazowieckiego. Powołania, w imieniu premier Beaty Szydło, wręczył Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Sylwester Dąbrowski od 2011 roku zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni (powiat miński). W latach 1997 - 1998 i 2001 – 2010 był wójtem gminy Mińsk Mazowiecki, a w latach 1998 – 2001 zastępcą wójta gminy Mińsk Mazowiecki. Wcześniej był leśniczym w Nadleśnictwie Mińsk Mazowiecki. W latach 1990 - 2002 pełnił mandat radnego Rady Gminy Mińsk Mazowiecki, a w latach 1990 – 1994 był jej wiceprzewodniczącym i delegatem do Sejmiku Województwa Siedleckiego. W roku 1991 współtworzył struktury Porozumienia Centrum w województwie siedleckim, w 1994 roku był współtwórcą i pierwszym przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim. Obecnie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości – sekretarzem Zarządu Okręgu nr 18 siedlecko-ostrołęckiego i szefem struktur powiatowych w Mińsku Mazowieckim. Sylwester Dąbrowski jest także działaczem Ochotniczych Straży Pożarnych i stowarzyszenia „Sigma” w Mińsku Mazowieckim, wspierającego osoby niepełnosprawne i niedostosowane społecznie. Ukończył administrację na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada specjalizację z zakresu organizacji pomocy społecznej. Jest żonaty, ma dwoje dzieci i troje wnucząt. Interesuje się polityką, sportem, fotografią i wędkarstwem.

II wicewojewoda Artur Standowicz w latach 2007 – 2015 pełnił funkcję dyrektora kancelarii prezydenta Radomia. Wcześniej był asystentem wojewodów: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego oraz Jacka Sasina, a od 2015 r. doradcą wójta gminy Jastrzębia. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się polityką, fotografią, i sportem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama