Co może senior?

Jak nie dać się oszukać akwizytorom? Gdzie zrobić badania kontrolne? A gdzie wypić kawę ze zniżką?

W ramach serii miejskich informatorów rodzinnych, wydawanych przez stołeczny Ratusz, ukazała się publikacja skierowana do starszych mieszkańców Warszawy. To kompendium wiedzy nie tylko o tym, co senior może robić w stolicy. Na 200 stronach dowiemy się o ulgach i zniżkach przysługujących seniorom, znajdziemy adresy lecznic różnych specjalności oraz terminarz badań kontrolnych i specjalnych programów medycznych, skierowanych do osób starszych. Znajdziemy też prostą instrukcję, gdzie i jak ubiegać się o wyjazd do sanatorium i stacjonarne zabiegi rehabilitacyjne. 

W publikacji starsze osoby znajdą informację m.in. o miejscach wsparcia, aktywności społecznej, kulturalnej, edukacyjnej i sportowej. Wszystko z adresami, krótką ofertą i terminami zajęć. Z publikacji można się dowiedzieć, jak i dlaczego trzeba ćwiczyć pamięć oraz jaką dietę lekarze polecają w podeszłym wieku. Podano również kontakt do grup wsparcia i pomocy osobom starszym.

Osobny dział jest poświęcony bezpieczeństwu. Znalazły się w nim informacje m.in. o tym, jak nie dać się oszukać w czasie zakupów (także internetowych), jak rozmawiać z akwizytorami, dlaczego trzeba uważać w czasie organizowania pokazów działania różnych produktów i jak nie dać się nabrać złodziejom, podszywającym się pod spółdzielczych inkasentów lub wnuczków. Czytelnicy znajdą także odpowiedzi na szereg pytań związanych komunikacją miejską, ulgami, zasiłkami i uprawnieniami. 

Zainteresowani formą papierową (format A5) mogą ją otrzymać w siedzibie Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Niecałej 2, pok. 15 lub 16 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16). Dostępna jest również w internecie: www.informatorrodzinny.um.warszawa.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..