Nowy numer 26/2022 Archiwum

Pomoże w walce z niepłodnością

Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa ma już 8 lat.

Duszpasterstwo funkcjonuje przy parafii wezwaniem Matki Bożej z Lourdes na Pradze. Zostało powołane, by duchowo wspierać małżonków pragnących realizować swoje powołanie zgodnie z Bożym planem.

Jego zadaniem jest przekazywanie informacji o etycznych możliwościach leczenia niepłodności, adopcji, a przede wszystkim pomoc małżonkom w podejmowaniu decyzji i rozeznawaniu drogi dla każdego z nich.

- Cenna jest wymiana doświadczeń i poczucie jednoczącej wspólnoty osób z takimi samymi problemami - podkreślają uczestnicy spotkań.

Małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka mogą przyjść na Mszę św., która jest sprawowana w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15, w kościele przy ul. Wileńskiej 69. Po liturgii odbywają się spotkania, na których małżonkowie mogą m.in. podzielić się własnym życiem czy wysłuchać prelekcji osób zajmujących się problemami niepłodności. Organizowane są także rekolekcje i dni skupienia.

- Nasze duszpasterstwo spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez zainteresowane małżeństwa, które odnalazły w nim swoje miejsce w Kościele. Niektóre z nich cieszą się już upragnionym rodzicielstwem, inne rozeznają swoją drogę, wszyscy zaś czerpią siłę i nadzieję ze wspólnej modlitwy. Dwukrotnie odwiedził nas i inicjatywę pobłogosławił abp Henryk Hoser - mówią inicjatorzy duszpasterstwa.

Szczegóły na stronach: www.adonai.pl/nieplodnosc; www.praga.marianie.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama