Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zbezcześcili figurę Maryi

Pięcioro podejrzanych o kradzież i rozbicie figury Maryi sprzed kościoła pallotynów na Pradze.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pięć osób podejrzewanych o kradzież i uszkodzenie figury Maryi z przykościelnej kapliczki.

19-letnie: Jolanta W. i Izabela Z., 18-letni Maciej K., 21-letni Michał D. i 25-letni Mateusz K. wpadli w ręce funkcjonariuszy tuż po zgłoszeniu, kiedy w środku nocy dotarli z figurą na jeden z przystanków.

Już usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia.

Chodzi o figurę Maryi, która stała przed sanktuarium pallotynów przy ul. Skaryszewskiej.

Figura była zabezpieczona szybą. Tuż przed 2.00 w nocy pod numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która powiadomiła, że z okna zauważyła pięć młodych osób, które wynoszą z terenu kościoła figurę Maryi.

Na miejsce szybko przyjechał patrol policji. Funkcjonariusze już z daleka widzieli grupę osób zmierzającą w stronę przystanku.

Na widok radiowozu młodzi ludzie odstawili figurę i stanęli z dala od niej. Podczas interwencji początkowo próbowali udawać, że nie wiedzą o co chodzi ani też skąd figura się tu wzięła. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zbezcześcili figurę Maryi   Prezentacja systemu kamer 3D do pomiarów na miejscu wypadku samochodowego Tomasz Gołąb /Foto Gość Straty wyceniono na 2 tys. zł. Figura dla okolicznych mieszkańców ma jednak olbrzymią wartość niematerialną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama