Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kolejny stołeczny misjonarz miłosierdzia

Decyzją ojca świętego ks. dr Robert Wielądek z diecezji warszawsko-praskiej został kolejnym polskim misjonarzem miłosierdzia w Roku Jubileuszowym.

Zgodnie z bullą Misericordiae Vultus, ustanawiającą Rok Miłosierdzia, jego zadaniem będzie głoszenie miłosierdzia Bożego podczas rekolekcji, kazań i katechez. Istotnym elementem tej posługi ma być także spowiadanie. Misjonarze miłosierdzia mają otrzymać od papieża prawo odpuszczania grzechów, które zarezerwowane są dla Stolicy Apostolskiej.

Ks. Wielądek przyznał, że decyzja papieża Franciszka to dla niego ogromna łaska. - Nauczony przykładem św. Jana Pawła II sam często korzystam z sakramentu pokuty i pojednania, i tym darem chciałaby też dzielić się z moimi braćmi i siostrami w wierze, pomagając im doświadczyć bogactwa Bożego Miłosierdzia - mówił.

Nawiązując do słów św. Pawła Apostoła, podkreślił, że nie ma takiej sytuacji, takiego zła i grzechu, które mogłyby człowieka na trwałe odciąć od Boga, czy z których Jezus nie mógłby nas wydobyć.

Powiedział, że konkretny sposób realizacji tej nowej posługi będzie rodził się w jego dialogu z Chrystusem na modlitwie. - Skoro będę szedł w Jego imieniu, będę pytał Pana, gdzie On mnie posyła, do kogo, jak mam docierać z Bożą miłością do innych - opowiadał ks. Wielądek.

Uroczyste posłanie misjonarzy miłosierdzia odbędzie się 10 lutego, w Środę Popielcową, podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice św. Piotra w Rzymie. Dzień wcześniej spotkają się z ojcem świętym Franciszkiem, by dokładnie zapoznać się z zakresem i naturą swojej nowej posługi. Ich szczególna misja będzie trwała przez cały Rok Jubileuszowy.

Ks. Robert Wielądek święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 2006 r. z rąk abp. Sławoja Leszka Głódzia. Studia magisterskie z teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie skończył w roku 2006. Następnie studiował na KUL-u, gdzie zrobił doktorat z teologii pastoralnej. Skończył również studia podyplomowe z poradnictwa psychologicznego i psychiatrycznego. Od 1 września 2015 r. jest diecezjalnym duszpasterzem rodzin.

Misjonarzem miłosierdzia jest także ks. Roman Trzciński z archidiecezji warszawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama