Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

Modlitewne triduum i konferencja o nowych błogosławionych franciszkanach.

Uwieńczeniem Roku Życia Konsekrowanego w archidiecezji warszawskiej będzie modlitewne triduum od 31 stycznia do 2 lutego, kiedy przypada Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym roku dzień ten odbędzie się pod hasłem "Życie konsekrowane - darem miłosierdzia”. 

Modlitewne triduum rozpocznie się w niedzielę 31 stycznia o godz. 9 w kościele Świętego Krzyża, od Mszy św. od przewodnictwem emerytowanego biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza OFMCap. Homilię wygłosi o. Janusz Sok – prowincjał redemptorystów a zarazem przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich.

Oprawę liturgiczną przygotuje żeński chór międzyzakonny pod dyrekcją s. Dolores Nowak i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Msza będzie transmitowana w I Programie Polskiego Radia.

W poniedziałek 1 lutego w ramach triduum będzie można wysłuchać konferencji o błogosławionych męczennikach franciszkańskich Zbigniewie Strzałkowskim i Michale Tomaszku, którą wygłosi o. Wiesław Pyzio – prowincjał franciszkanów konwentualnych z Niepokalanowa. Początek o 17.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela. W programie także adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o 18.30.

Natomiast 2 lutego osoby konsekrowane odmówią w kościele seminaryjnym Koronkę do Miłosierdzia Bożego (początek o godz. 15), po czym przejdą w procesji do bazyliki archikatedralnej. Tam o godz. 16 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego, w czasie której homilię wygłosi o. Piotr Stasiński OFMCap. Oprawę liturgiczną zapewni żeński chór międzyzakonny i klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.

Obecnie na całym świecie żyje ok. 950 tys. osób konsekrowanych czyli sióstr, braci i ojców zakonnych oraz członków instytutów świeckich i przedstawicieli indywidualnych form życia konsekrowanego.

W archidiecezji warszawskiej posługuje ok. 2 tys. sióstr zakonnych i prawie 500 zakonników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama