Nowy numer 44/2020 Archiwum

Praga praży się w Bożej łasce

Blisko 300 osób wzięło udział w pierwszym "Uwielbieniu na Pradze”, które w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Jana Bosco odbyło się w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego.

Modlitewne spotkanie rozpoczęła Msza św. W homilii ks. Bogusław Jankowski przypomniał, że Eucharystia jest wielkim dziękczynieniem Panu Bogu. - Pierwszym powodem do dziękowania, jest to, że od początku naszego istnienia jesteśmy chciani i kochani przez Boga.

Kaznodzieja dodał, że dojrzała wiara to umiejętność uwielbienia i dziękczynienia za wszystko, co otrzymujemy od Boga - zarówno dobrego, jak i trudnego. - Nie ma Boga, który realizuje tylko nasze zachcianki - przypomniał.

Podczas Eucharystii modlono się m.in. za twórców i sympatyków muzyki chrześcijańskiej.

Po Mszy św. rozpoczęła się modlitwa uwielbienia z zespołem New Day. - Niech Praga praży się dziś w Bożej łasce - mówił prowadzący modlitwę salezjanin. Zachęcał, by przed Bogiem "włączyć status 'dostępny'” - czyli po prostu być sobą, nie udawać, nie zakładać maski.

W uwielbieniu uczestniczyło blisko 300 osób. Po modlitwie, w sali teatralnej Oratorium św. Jana Bosco, odbyło się spotkanie z muzykami zespołu New Day.

"Uwielbienie na Pradze" nie jest jednorazowym wydarzeniem. Kolejne modlitewne spotkania odbędą się w Niedzielę Miłosierdzia (2 kwietnia) i w Boże Ciało (26 maja). W kwietniu oprawę muzyczną przygotuje zespół El Camino, a w maju Soudarion.

Organizatorami wydarzenia są Oratorium im. św. Jana Bosko - salezjańskie stowarzyszenie działające na rzecz dzieci i młodzieży, oraz Fundacja "Chrześcijańskie Granie", promująca muzykę chrześcijańską.

- Chcemy, żeby to miejsce emanowało modlitwą na całą Pragę. Szczególnie, by była to przestrzeń modlitewnego spotkania dla młodych - mówił ks. Sławomir Szczodrowski SDB, kierownik Oratorium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama