Gazeta na Wielki Post

Najnowszy numer gazety ma być pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu i Roku Miłosierdzia. Jest też zapowiedzią czekających Polskę Światowych Dni Młodzieży i X Zjazdu Gnieźnieńskiego.

W numerze o istocie miłosierdzia Bożego, duchowych hot-spotach, nawiązywaniu łączności z Panem Bogiem i wagarach opowiada bp Marek Solarczyk, a Ewa Czaczkowska, Paweł Lisicki, Piotr Żyłka czy ks. Jan Kaczkowski komentują hasła X Zjazdu Gnieźnieńskiego, będącego pierwszym z wydarzeń jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.

Gazeta podejmuje także temat Wielkiego Postu, publikując fragmenty specjalnego orędzia papieża Franciszka, komunikat arcybiskupów warszawskich o modlitwie w kościołach stacyjnych oraz jej plan na poszczególne 40 dni.

Jest też obszerny materiał o celu i programie ŚDM w Krakowie. Można także znaleźć podpowiedzi, jak w dzisiejszym świecie praktykować uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała, inspirując się wskazówkami dostarczanymi przy użyciu nowoczesnych technologii. Chodzi o projekt o nazwie Misericors, czyli prężnie działający fanpage na Facebooku, profil na Twitterze i Snapchacie, stronę internetową, a przede wszystkim aplikację na smartfony.

Wydawca gazety - Fundacja "Być Bardziej" - poszukuje wolontariuszy do dystrybucji gazety. - Zwracam się z gorącą prośbą o poświęcenie 30 minut i rozdanie chociaż jednej paczki "Niecodziennika" na ulicach Warszawy, w akademiku, swoim bloku czy przed kościołem parafialnym. Gazetę można pobrać w parafii św. Jakuba Apostoła na Ochocie - zachęca ks. Andrzej Sikorski, zastępca redaktora naczelnego.

"Niecodziennik" jest bezpłatną gazetą wydawaną z okazji ważnych wydarzeń religijnych. Ma być dostępny głównie tam, gdzie na co dzień głos Kościoła przedostaje się w stopniu niewielkim. Jest dystrybuowany przez wolontariuszy przy stacjach metra, dworcach PKP i PKS oraz hipermarketach. W ten sposób wydawca chce dotrzeć do tych osób, które niekoniecznie kupiłyby "tradycyjną" prasę katolicką.

Formuła gazety jest dostosowana do wierzących, poszukujących oraz wątpiących. "Staramy się unikać poważnej formy, trudnego, teologicznego języka. Głębokie treści przemycamy w atrakcyjnym »opakowaniu«, dbamy o wygląd pisma, dobierane słownictwo, zapraszamy do wypowiadania się na tematy wiary znane i powszechnie lubiane osoby" - pisze grono redakcyjne na swojej stronie internetowej: www.gazetaniecodziennik.pl, z której można pobrać archiwalne numery pisma.

« 1 »