Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Śmigasiewicz

Proboszcz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odszedł 6 lutego.

Miał 61 lat, z czego 36 lat spędził w kapłaństwie. Był kapelanem straży pożarnej. Na stronie internetowej parafii przypomniano także, że był piłkarzem, zawodnikiem m.in. czwartoligowego Okęcia Warszawa. Grę na boisku łączył wówczas z kapłańską posługą. Po zakończeniu piłkarskiej kariery został arbitrem i jako asystent sędziował mecze pierwszej ligi.

Uroczystości żałobne rozpoczną się wieczorem 11 lutego. Od godz. 18 ciało śp. ks. kan. Śmigasiewicza zostanie wprowadzone do kościoła św. Józefa w Józefosławiu i rozpocznie się całonocne czuwanie. O godz. 21 kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy św. w intencji zmarłego dla wspólnoty parafialnej i dekanalnej.

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się w Józefosławiu w piątek 12 lutego o godz. 10. Będzie jej przewodniczył bp Piotr Jarecki. Po Mszy nastąpi przewiezienie ciała do rodzinnego Radzanowa. Tam ok. 14.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej Marka Solarczyka. Ciało zmarłego kapłana spocznie na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma