Nowy numer 38/2023 Archiwum

Święty Michale Archaniele, broń nas....

Cudowna figura z Groty Objawień w Gargano zawitała do Zaborowa.

W prawej dłoni dzierży miecz, pod jego stopami leży uwiązany na łańcuchu szatan. 6 lutego cudowna figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano, zawitała do parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Zaborowie. Przybyła do niej w samochodzie-kaplicy aż ze Świdnicy.

Od piątku wierni z Zaborowa i okolic modlą się i wzywają opieki św. Michała Archanioła. Uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, adoracji Najświętszego Sakramentu, przyjmowali szkaplerza św. Michała Archanioła, dokonali też aktu zawierzenia Pogromcy Szatana. Nie zabrakło też modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństw dla rodzin, chorych, samotnych i starszych. .

- Ludzie zawsze są bardzo poruszeni obecnością figury. Papież Leon XIII mówił, że św. Michał Archanioł jest patronem na trudne czasy, w których przyszło nam żyć. Pan Bóg nie zostawia nas samych w walce duchowej podejmowanej przez nas każdego dnia. Wraz ze św. Michałem Archaniołem możemy walczyć o dobro w naszym życiu - mówił ks. Rafał Szwajca CSMA, który podczas nawiedzenia głosił naukę w zaborowskiej świątyni.

- W sprawach duchowych potrzebny jest nam orędownik. Św. Michał Archanioł jest takim naszym pośrednikiem i wsparciem wiary. Na pewno nas poprowadzi, pomoże, doradzi - dodał proboszcz ks. prałat Konstanty Kordowski.

Figura św. Michała Archanioła od trzech lat nawiedza parafie w Polsce   Figura św. Michała Archanioła od trzech lat nawiedza parafie w Polsce
Joanna Jureczko-Wilk / Foto Gość
Michał, najważniejszy spośród aniołów obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem i kluczami do nieba. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. W Apokalipsie wg św. Jana, Archanioł walczy z szatanem. 

W Polsce peregrynację figury pochodzącej z sanktuarium w Monte Sant Angelo na górze Gargano, zainicjowali trzy lata temu księża michalici. Początkowo planowano, że figura odwiedzi tylko placówki prowadzone przez księży michalitów z okazji zbliżającej się 100. rocznicy powstania ich zgromadzenia. Szybko jednak okazało się, że z prośbą zaczęli też dzwonić proboszczowie innych parafii, domów zakonnych, szkół. Figura pozostała więc na dłużej. Z Zaborowa 8 lutego wyjedzie do częstochowskiego sanktuarium św. Józefa. Do Warszawy powróci 4-6 marca, kiedy będą mogli modlić się przed nią wierni z parafii św. Tresy do Dzieciątka Jezus we Włochach. 

W wielu parafiach, które gościły u siebie figurę, wierni przyjmowali szkaplerz św. Michała Archanioła, zobowiązując się też do codziennego odmawiania egzorcyzmu napisanego przez papieża Leona XIII, czyli modlitwy: „Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy. A Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”. Niektóre parafie powróciły do odmawiania tej modlitwy na zakończenie każdej Mszy św., jak to niegdyś zalecił papież Leon XIII.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast