Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dla małżeństw, par i singli

Warsztaty rozwojowe i konsultacje psychologiczne - od 7 do 14 lutego w Poradni Dewajtis trwa "Tydzień Małżeństwa”. Inicjatywa adresowana jest nie tylko do małżonków i par, ale także do singli.

"Tydzień Małżeństwa” w Katolickim Ośrodku Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej Poradni Dewajtis rozpoczął się 7 lutego warsztatem "Uczucia czy myśli? Czym się kierujemy?”.

Od 8 do 12 lutego w Poradni Dewajtis trwają bezpłatne konsultacje psychologiczne dla małżeństw, par oraz osób stanu wolnego, doświadczających kryzysu lub trudności w nawiązywaniu relacji. Konsultacje odbędą się 10 lutego w godz. 15-20, 11 i 12 lutego w godz. 12-21, po wcześniejszym umówieniu spotkania (tel. 660 511 566 lub 698 850 357).

- Spotkania z psychologami i terapeutami cieszą się dużą popularnością, dziennie prowadzimy od 10 do 20 bezpłatnych konsultacji - wyjaśnia M. Bereza.

"Tydzień Małżeństwa” zakończy się dwudniowymi warsztatami o szerokiej tematyce budowania relacji. 13 lutego będzie można posłuchać wykładów dotyczących m.in. sposobów reagowania w konflikcie, pięciu języków miłości, dbania o związek w codzienności, porozumiewania się bez przemocy. 14 lutego odbędzie się warsztat "Karmić ciało czy zatykać duszę” poprowadzony przez psychodietetyka.

- Oferta skierowana jest nie tylko do małżonków i osób będących w związkach, ale także do singli mających trudności z nawiązywaniem bliskich relacji - wyjaśnia Marta Bereza, psycholog, psychoterapeuta.

- Zauważyliśmy, że do naszej poradni zgłasza się coraz więcej młodych osób, które mają problemy z nawiązywaniem intymnych relacji. Główną przeszkodą jest pośpiech, stres i nieumiejętność znalezienia czasu dla siebie. Porady szukają także małżonkowie doświadczający pierwszych małżeńskich kryzysów, czyli po 4-5 latach związku oraz małżeństwa z ponad 30 letnim stażem, które po odchowaniu dzieci próbują na nowo ułożyć sobie życie. Inicjatywa "Tygodnia Małżeństwa" jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie - wyjaśnia psycholog.

Katolicki Ośrodek Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej Poradnia Dewajtis mieści się w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym WMSD przy ul. Dewajtis 3 i jest jednym z ośrodków terapeutycznych Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. W ramach placówki działa także poradnia psychologiczno-pastoralna udzielająca bezpłatnych konsultacji oraz płatnej pomocy psychoterapeutycznej.

Ośrodek świadczy pomoc z zakresu psychologii, psychoterapii dla osób indywidualnych, młodzieży, małżeństw i całych rodzin. Udzielana jest także pomoc osobom uzależnionym, pomoc duchowa, pomoc dotycząca rozwoju osobistego, prowadzone są także sesje z coachingu chrześcijańskiego oraz porady z zakresu psychodietetyki. - Planujemy niebawem uruchomić trapię pedagogiczną dla najmłodszych dzieci - mówi M. Bereza.

Inicjatywa "Tydzień Małżeństwa” w poradni przy ul. Dewajtis jest częścią "Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa” - społecznej kampanii promującej wartość małżeńskiej więzi, która od 2015 r. odbywa się także w Polsce.

Plan warsztatów

13 luty

  • godz. 10 "Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce” - o sposobach reagowania w konflikcie, Agnieszka Kukier
  • godz. 11 "Ja, ty, my - o roli granic w małżeństwie”, Olga Drzewiecka-Panak
  • godz. 12 "Pięć języków miłości”, Agnieszka Kukier
  • godz. 13 "Konflikty budują czy rujnują? Droga do porozumienia”, Beata Szymborska
  • godz. 14 "Zagrożenia dla miłości i bezpieczeństwa w rodzinie - uzależnienia, współuzależnienie”, Jacek Znamierowski
  • godz. 15 "Wasz gniew jest święty”, ks. Łukasz Wawro
  • godz. 16 "Zagrożenie dla miłości i bezpieczeństwa w rodzinie - agresja, przemoc”, Ewa Bachenek-Znamierowska
  • godz. 17 "Porozumienie bez przemocy”, Elżbieta Stawińska
  • godz. 18 "Jak żyć razem i się nie pozabijać?” o tym, jak dbać o związek w codzienności, by cieszyć się relacją i nie doprowadzać do kryzysu

14 luty

  • godz. 14 "Karmić ciało czy zatykać duszę?” - żywienie z perspektywy 4D - ciała, emocji, relacji rodzinnej oraz naszej duchowości, Marta Pawłowska

Czytaj także:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama