Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pobudka: Wielki Post!

Nie odkładaj nawrócenia do jutra....

Księga Syracydesa przestrzega: "Nie zwlekaj z nawróceniem do Pana ani nie odkładaj tego z dnia na dzień: nagle bowiem gniew Jego przyjdzie i zginiesz w dniu wymiaru sprawiedliwości" (5,7).

Nawrócić mamy się tu i teraz, w zabieganym pierwszym tygodniu po feriach, przy dziesiątkach spraw czekających na załatwienie, w naszym zmęczeniu, pośpiechu, poczuciu wypchanego po brzegi kalendarza.

Właśnie dlatego, że wszystko tak gna i nas przytłacza, potrzeba nam nawrócenia: oderwania myśli i serca od pracy, domu, zajęć pozalekcyjnych dzieci i skierowania ich ku Temu, z Którego łaski mamy przecież wszystko. Ku Temu, Który nas kocha ponad miarę, do Którego możemy przyjść z każdą sprawą i Któremu możemy oddać każdy swój grzech bez obawy odrzucenia czy potępienia. Ku Temu, Który wciąż na nas czeka. Na nasz czas i serce. 

Wielki Post przynosi nam wiele okazji do nawrócenia serca podczas rekolekcji, nabożeństw wielkopostnych, adoracji krzyża, spowiedzi...

W tym roku możliwości jest więcej, poprzez czterdzieści kościołów stacyjnych ustanowionych w obu warszawskich diecezjach na 40 dni  Wielkiego Postu. Każdego dnia w innym kościele, przez cały dzień trwają modlitwy i nabożeństwa, spowiednicy dyżurują w konfesjonałach, a ustanowieni przez papieża Franciszka misjonarze miłosierdzia głoszą nauki i spowiadają, rozgrzeszając także z win, których odpuszczenie było dotąd zarezerwowane wyłącznie Stolicy Apostolskiej.

Terminarz dyżurów kościołów stacyjnych w Warszawie podajemy TUTAJ.

O tym, gdzie jeszcze warto szukać wsparcia na drodze nawrócenia i zmiany chrześcijańskiego życia, piszemy poniżej. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama