Nowy numer 2/2021 Archiwum

Cały świat w Warszawie

Pielgrzymi z ponad 100 krajów pojawią się przed ŚDM. Potrzebni wolontariusze. Ruszył nabór.

Już 12 tys. pielgrzymów zarejestrowało się w obu warszawskich diecezjach na Światowe Dni Młodzieży. Niemal drugie tyle zapowiedziało, że chciałoby przyjechać do Warszawy. Tzw. Tydzień w Diecezjach przed ŚDM w Warszawie i okolicach spędzi prawdopodobnie 50-70 tys. młodych z całego świata, w tym 20-30 tys. członków neokatechumenatu.

- Dni w Diecezjach w Warszawie są częścią ogólnokrajowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Przygotowujemy się do tego ważnego wydarzenia od dwóch lat. Wspieramy organizację wydarzeń i pobytu młodych ludzi w stolicy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, komunikacji czy też oferty kulturalnej, dzięki której pielgrzymi z całego świata poznają historię i współczesność Warszawy. Planujemy stworzenie specjalnej strefy pielgrzyma na skwerze Hoovera, w której będzie można obejrzeć filmy, wypocząć, uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, zaś na pl. Piłsudskiego wziąć udział w koncercie „Nadzieja i Miłość” - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Kompleksowe wsparcie organizowanych wydarzeń w stolicy zapewnione zostanie za pośrednictwem wolontariatu, do którego rekrutacja właśnie się rozpoczęła. - Zapewnimy wolontariuszom ubezpieczenie i ciekawe szkolenia. To dla nich będzie niezapomniana przygoda - mówi ks. Emil Parafiniuk, koordynator ŚDM w diecezji warszawsko-praskiej. - Udział w projekcie wolontariatu to szansa na zdobycie nowych doświadczeń osobistych i duchowych i wspólne budowanie atmosfery największego wydarzenia 2016 roku w Polsce, dlatego zachęcam serdecznie do zostania wolontariuszem - dodaje H. Gronkiewicz-Waltz.

Wolontariat miejski to wspólne przedsięwzięcie m.st. Warszawy, Centrum Myśli Jana Pawła II, archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej. W projekcie weźmie udział łącznie ok. 1000 wolontariuszy. Chodzi głównie o zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi uczestników, gości i turystów. Wolontariusze będą obecni na lotnisku, dworcach, na ulicach miast, będą aktywnie wspierać organizację dedykowanych wydarzeń kulturalnych, projektów, centrów wolontariatu oraz zwiedzania warszawskich kościołów i sanktuariów. W każdym z miejsc na wolontariuszy czekają różnorodne zadania: wsparcie organizacyjne, udzielanie informacji na temat miasta, możliwości spędzania w nim wolnego czasu i zwiedzania atrakcji stolicy.

Szczegółowe informacje o projekcie wolontariatu i formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie: www.sdm2016.warszawa.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama