Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie śpij!

Dzisiaj jesteśmy "24 godziny dla Pana". W całej Warszawie i nie tylko.

Obie warszawskie diecezje włączają się w watykańską akcję "24 godziny dla Pana", czyli całodobową adorację Pana Jezusa, uwielbienie, przepraszanie za grzechy świata i wynagradzanie. Modlitewna doba rozpoczyna się dzisiaj o godz. 15, a kończy w sobotę o tej samej porze. Wiele parafii przygotowało specjalny program całonocnych czuwań, Eucharystii, nauk, nabożeństw pokutnych. Ten czas ma być również okazją do pogłębionego rachunku sumienia i spowiedzi św. Kapłani będą pełnili w konfesjonałach całodobowy dyżur.

 Arcybiskup Henryk Hoser w diecezji warszawsko-praskiej wyznaczył 21 kościołów (po jednym w każdym dekanacie), które włączyły się do akcji. W archidiecezji warszawskiej nocne i dzienne czuwanie odbędą się w kościołach: akademickim św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68), św. Jakuba (ul. Grójecka 38), Najświętszego Zbawiciela ( ul. Marszałkowska 37), św. Antoniego z Padwy (ul. Senatorska 31). Natomiast do północy będą spowiadać księża w parafii Opatrzności Bożej na Rakowcu (ul. Dickensa 5), a do godz. 22 w parafii św. Krzysztofa na Piaskach (ul. Niedzielskiego 4).

Czytaj także: 24-godziny-dla-Pana-na-Pradze

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma