GN 32/2018 Archiwum

Poczuj ich głód

Fundacja Kapucyńska zachęca: 40-godzinny post w intencji bezdomnych.

„Obudź się. Poczuj głód, który nie pozwala im zasnąć” - takim hasłem Fundacja Kapucyńska stara się zachęcić do podjęcia 40-godzinnego postu w intencji osób bezdomnych.

- To już tradycja, że w Wielkim Poście pościmy o chlebie i wodzie w intencjach naszych podopiecznych. Post nie jest celem samym w sobie. Nie jest głodówką by oczyścić organizm z toksyn czy odchudzaniem by zachować linię. Zewnętrznie głodówka niczym nie różni się od postu, ale wewnętrznie dzieli ją bardzo dużo. Wszystko rozstrzyga się w sercu czyli w intencji w której człowiek wierzący pozbawia się pokarmu. A intencji w skomplikowanych i złożonych historiach życia naszych podopiecznych nie brakuje przekonuje Małgorzata Kamińska.

W tym roku akcja "Post 40h" odbędzie się w dniach 11- 13 marca. 11 marca rozpocznie ją Droga Krzyżowa o 17.45 w kościele Braci Kapucynów przy ul Miodowej 13. Post zakończy się 13 marca niedzielną, uroczystą Eucharystią o godzinie 11 w tym samym kościele. Po Mszy świętej planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi na dziedzińcu klasztornym.

- Wierzę, że 40-godzinny post to doskonałe lekarstwo duchowe na problemy, z którymi osoby bezdomne się mierzą i pragnienia, które w sobie noszą - zachęca Małgorzata Kamińska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma