Nowy numer 33/2018 Archiwum

W hołdzie Pileckiemu

- Wierzcie mi państwo, trudno jest stanąć na posadzce, na której leżał i umierał rotm. Witold Pilecki i inni bohaterowie polskiej wolności. Nie było by może dzisiaj tego dnia, nie byłoby nas tutaj, nie byłoby tej Rzeczpospolitej, która nabiera sił, która jest niepodległa, która walczy o swoje, gdyby nie ich ofiara, ich bohaterstwo, męstwo niezwykłe, które przez długi czas przetrwało tylko w warstwie szeptanej z ucha do ucha, opowieści rodzinnej - mówił przed bramą byłego Aresztu Śledczego przy ul. Rakowieckiej 1 marca prezydent Andrzej Duda.

Pod tablicę upamiętniającą pomordowanych "Żołnierzy Wyklętych” 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przyszedł tłum warszawiaków   Pod tablicę upamiętniającą pomordowanych "Żołnierzy Wyklętych” 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przyszedł tłum warszawiaków Olgierd Zawisza

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma