Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z widokiem na port

Z okazji Targów Wiatr i Woda firma M3 System z Brzeska zorganizowała dni otwarte, podczas których w Porcie Czerniakowskim można było obejrzeć dom na wodzie.

Pływające lokum ma około 70 mkw. Dom osadzony jest na specjalnej, niewymagającej konserwacji i odpornej na lód pływającej konstrukcji. Platforma zapewnia odpowiednią nośność i stateczność oraz niewielkie zanurzenie.

W środku mieszczą się przestronny salon z aneksem kuchennym, łazienka i sypialnia z dużymi oknami oraz dwa zewnętrzne tarasy z widokiem na port. Do budowy obiektu wykorzystany został polistyren - lekkie tworzywo zapewniające zarazem dobrą izolację termiczną. Firma na wybudowanie takiego obiektu potrzebuje około 2 miesięcy. Koszt za metr kwadratowy to około 4 tys. zł. - Dom jest tani w budowie i energooszczędny, roczne zużycie energii wynosi 17 kwh/mkw. - przekonywał podczas dni otwartych deweloper. Do domu z nadbrzeża portowego zostały doprowadzone media.

Z widokiem na port   Wnętrze domu Agata Ślusarczyk /Foto Gość Dom nie jest nieruchomością, ale statkiem - nie ma adresu, nie można się w nim także zameldować. Za to łatwo można go przenieść w inne miejsce. W Porcie Czerniakowskim deweloper ma pozwolenie na budowę ok. 10 tego typu obiektów. Roczny koszt dzierżawy nadbrzeża dla właściciela domu to ok. 2,5 tys. zł. Firma już przyjmuje zamówienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama