GN 32/2018 Archiwum

Zdjęli "pająka" ze Świątyni

110-tonowy podest techniczny służył do budowy kopuły Świątyni Opatrzności.

Blisko tydzień w Świątyni Opatrzności Bożej trwał demontaż ważącego około 110 ton podestu technicznego o powierzchni blisko 500 metrów kwadratowych, który zamontowany był 35 metrów nad posadzką Świątyni. Konstrukcja była niezbędna do prowadzenia prac w kopule. Dzięki zdemontowaniu podestu teraz można zobaczyć całe ogromne wnętrze Świątyni wraz z kopułą i imponującym świetlikiem.

W 2016 r. będą kontynuowane prace związane z instalacją ogrzewania i wentylacji. Odpowiednią temperaturę wnętrza Świątyni zapewni ogrzewanie podłogowe i nawiewy. Etap ten zwieńczy montaż posadzki wewnętrznej, do której zostanie wykorzystany marmur. Przeszklony portal główny oraz wejścia boczne dopełnią drzwi miedziane.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma