Nowy numer 4/2021 Archiwum

Kto jeszcze pomoże?

Już blisko 400 wolontariuszy zgłosiło się do obsługi pielgrzymów ŚDM. Kolejni mają czas do 18 kwietnia.

W Centrum Wolontariatu ŚDM diecezji warszawsko-praskiej wisi wielka mapa świata. Ksiądz Emil Parafiniuk pokazuje niewielką wyspę na Pacyfiku, niedaleko Fidżi, Wallis i Futuna.

- Stamtąd też przyjedzie grupa, ok. 75 osób - mówi dyrektor Centrum. - Do dziś swoją obecność w naszej diecezji potwierdziło ok. 5 tys. pielgrzymów, od Japonii po Amerykę Północną. Ilu ich ostatecznie będzie, dowiemy się dopiero 30 czerwca, bo wtedy upływa czas rejestracji młodych, którzy chcą przyjechać na spotkanie z papieżem Franciszkiem, a wcześniej spędzić tydzień w polskich diecezjach - mówi ks. Emil Parafiniuk.

Do obsługi pielgrzymów, których może przyjechać do Warszawy na Dni w Diecezjach albo tylko tranzytem nawet kilkaset tysięcy, potrzebnych będzie ok. tysiąca wolontariuszy. I to oprócz tych, którzy już od roku przygotowują się w warszawskich parafiach. Po raz pierwszy wolontariat miejski organizują cztery podmioty: obydwie warszawskie diecezje oraz Centrum Myśli Jana Pawła II i miasto.

- Potrzebujemy osób, które będą pomagać na lotniskach, głównych arteriach, przy sanktuariach oraz na Krakowskim Przedmieściu, które będzie zamknięte dla ruchu, a otwarte z wieloma propozycjami dla pielgrzymów ŚDM - mówi Marta Kukowska z Centrum Myśli Jana Pawła II. Wolontariusze otrzymają specjalne koszulki oraz bogaty pakiet szkoleń i ubezpieczenie. - Ale przede wszystkim mają szansę przeżyć przygodę, która może zmienić lub ukierunkować ich życie. Jedyny warunek to ukończone 18 lat - dodaje.

Nabór wolontariuszy trwa do 18 kwietnia. Szczegółowe informacje o projekcie wolontariatu i formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie: www.sdm2016.warszawa.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama